In het weekend van 7, 8 en 9 juni a.s. gaan de Velt Ecotuindagen weer van start. Op honderden plaatsen in het land (waaronder Almere en Almere Oosterwold) kun je gratis ecologische tuinen bezoeken en staan de eigenaars klaar met praktische tuintips en leuke ideetjes. Een leuke manier om inspiratie op te doen om ook jouw tuin tot leven te brengen.
Van piepkleine stadstuinen tot gigantische voedselbossen: de variatie aan deelnemende tuinen is enorm. Wat die gemeen hebben? Dat ze op een ecologische manier onderhouden worden. De tuineigenaars werken allemaal samen met de natuur, in plaats van ertegen. Zo gebruiken ze geen pesticiden, waardoor hun tuin krioelt van het leven.
Lees hier het kindvriendelijke tuinverhaal van Almere-deelnemers Marten en Cathelijne: https://bit.ly/435LvBD
Of bezoek een van de andere deelnemende tuinen in Almere of de rest van Nederland: https://velt.nu/ecotuindagen
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief of volg ons op social media.
Het (eventuele) aanbod van huurhuizen loopt via Ymere. Voor de mogelijkheden, procedure en vragen verwijzen wij je naar Ymere.
Ondernemen is op verschillende plekken mogelijk. Op de ondernemerskavels aan de lanen maar ook op het kleine bedrijventerrein Het Ambacht in de wijk. Werken aan huis of dichtbij huis, het is allemaal mogelijk. Nobelhorst geeft je ideeën de ruimte om te groeien!
De gemeente Almere ondersteunt en faciliteert (startende) ondernemers flink. Bij het Ondernemersloket kunnen ondernemers terecht voor snelle afhandeling van vergunningsaanvragen en vormt het loket een vraagbaak bij complexe ondernemersvragen. Het loket is bereikbaar via telefoonnummer 14 036 en via via info@almere.nl.
Wie Nobelhorst binnenwandelt, leert al snel één naam kennen: Jolly. Al jaren is zij het vrolijke gezicht van het dorp en iedere zaterdag van 10.30 - 14.00u te vinden in het Nobelpunt aan het einde van de Enrico Fermistraat. Hier heet ze je welkom met koffie en een glimlach en voorziet je van alle informatie over Nobelhorst. Je bent van harte welkom!
In de Kavelwinkel in het stadhuis van Almere kun je terecht voor alles wat met zelfbouw en het kopen van een kavel te maken heeft. Je eigen huis bouwen is een uitdaging. De adviseurs van de Kavelwinkel weten dat en geven je graag wat houvast en advies over de kosten van zelfbouw, het zelfbouwproces, de procedures, begeleiding en planning.